7 kwietnia 2018 rozpoczyna się remont ulicy Wapiennikowej w Kielcach. Będą utrudnienia w ruchu

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach – od soboty 7 kwietnia 2018 wykonawca przebudowy ulicy Wapiennikowej planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.

Zamknięte dla ruchu zostaną wloty ulicy Ściegiennego do skrzyżowania z Wapiennikową i Husarską. Na skrzyżowaniu nie będzie działać sygnalizacja świetlna, a przejazd w obu kierunkach będzie możliwy jedynie w ciągu ulic Wapiennikowej i Husarskiej. Na skrzyżowaniu Alei Legionów z Marmurową i Husarską zmienione zostanie pierwszeństwo przejazdu – ulica Marmurowa będzie drogą podporządkowaną. Zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Chodkiewicza do Husarskiej, dojazd do ulicy Chodkiewicza będzie możliwy ulicami Sobieskiego i Wybraniecką. Zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Emilii Plater w ulicę Wapiennikową oraz skrzyżowanie ulic Emilii Plater i Starowapiennikowej. Dojazd do ulicy Emilii Plater będzie możliwy od ulicy Prusa. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ulicy Czachowskiego pomiędzy Wapiennikową i Starowapiennikową, a wjazdy na odcinki ulic Skalistej i Czachowskiego po północnej stronie Wapiennikowej zostaną zwężone do 3 metrów.

Tranzyt dla pojazdów powyżej 3,5 tony biegnący dotychczas ulicami Krakowską, Ściegiennego, Wapiennikową i aleją Popiełuszki od 7 kwietnia zostanie poprowadzony ulicami: Krakowską, Armii Krajowej, Żelazną, Zagnańską, Jesionową, Świętokrzyską, aleją Solidarności, Źródłową, Tarnowską i aleją Popiełuszki.

Zmiany w organizacji ruchu mają obowiązywać przez najbliższe trzy miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.