Wkrótce rozpocznie się budowa łącznicy kolejowej między Czarncą i Włoszczową Północ

29 grudnia 2017 podpisana została umowa na realizację tej inwestycji. Nowa linia kolejowa będzie miała 3 kilometry długości, połączy linię nr 61 z Centralną Magistralą Kolejową. Dzięki temu czas podróży pociągiem z Kielc do Warszawy skróci się do 2 godzin i 10 minut. Inwestycja będzie kosztować 40 milionów złotych.

Nowo wybudowany odcinek łączący stację Włoszczowa Północ z Czarncą będzie zelektryfikowaną linią jednotorową. Zostanie ona przystosowana do ruchu dwukierunkowego. Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością maksymalną 100 km/h, a towarowe 80 km/h.

Opracowanie dokumentacji projektowej i roboty budowlane realizuje firma ZUE S.A. Inwestycję zaplanowano na lata 2017-2020. Wartość inwestycji to ponad 40 mln zł. Projekt pn. „Budowa linii kolejowej nr 582 Czarnca – Włoszczowa Północ” będzie finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

To kolejna inwestycja zaplanowana do realizacji przez PLK w woj. świętokrzyskim. W ramach modernizacji linii kolejowych kompleksowo zmodernizowane zostaną stacje i przystanki na odcinkach: Skarżysko-Kamienna – Sandomierz i  Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycje będą realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Aktualnie trwają także prace na stacji Włoszczowa Północ – powstał nowy peron i budowane jest przejście podziemne. Inwestycja jest realizowana w ramach modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.