3 lub 4 wieżowce powstaną w miejscu niedoszłego centrum handlowego Kielce Plaza?

W jednej z gazet pojawiła się reklama z wizualizacją 16-kondygnacyjnego wieżowca i informacją, że 3 lub 4 takie budynki mają powstać na działce przy skrzyżowaniu ulicy Zagnańskiej z Jesionową. Inwestorem ma być Ryszard Grzyb, a koncepcję architektoniczną przygotowywuje Pracownia Architektonicza Detan.

Działka ma 2 i pół hektara i od wielu lat zarasta chwastami. Na ogrodzeniu można jeszcze zauważyć baner z niezbyt wyrafinowanym logotypem centrum handlowego Plaza Kielce, które kiedyś miało powstać w tym miejscu.

W wieżowcach miałoby powstać w sumie 350-450 mieszkań, a wokół budynków – kompleks usługowo-rekreacyjny z przedszkolem, szkołą, przychodnią, hipermarketem i obiektami rekreacyjnymi. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na koniec przyszłego roku a ma być ona realizowana w 2 lub 3 etapach.

6 thoughts on “3 lub 4 wieżowce powstaną w miejscu niedoszłego centrum handlowego Kielce Plaza?

 • 6 listopada 2016 at 20:54
  Permalink

  Hehe, Niech najpierw dostana zgode na budowe, bo plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje tak wysokiej zabudowy, chyba, ze przekonaja kogos w administracji w Kielcach :-)

  Reply
 • 27 stycznia 2017 at 12:29
  Permalink

  Budowa wieżowców byłoby irracjonalną decyzją!!!
  Powinna być zachowana linia zabudowy obecnej wysokości budynków wzdłuż ciągu Silnicy (tj. max do 4go piętra) : od ul. Jesionowej do IX wieków. Myślę , że zwycięży rozsądek!

  Reply
 • 17 marca 2017 at 09:42
  Permalink

  Niby z jakiego powodu irracjonalna? To idealne miejsce na takie wieżowce w sąsiedztwie Kolportera i SHL. Mając na uwadze, że na terenie KPT też może się zdarzyć kiedyś jakiś wysokościowiec, to będzie bardzo pożądana inwestycja. W Kielcach jest już wystarczająco czteropiętrowych bloczków.

  Reply
 • 6 kwietnia 2017 at 13:07
  Permalink

  Racja, w górę i dogęszczać zabudowę.

  Reply
 • 9 kwietnia 2017 at 18:07
  Permalink

  W najbliższym czasie w okolicy powstanie jeszcze 9-kondygnacyjny budynek „Zielonego Bulwaru”. Szkoda, że nie będzie troszeczkę wyższy.

  Reply
 • 12 kwietnia 2017 at 20:05
  Permalink

  Przy Zielonym Bulwarze to naprawdę dziwna koncepcja, jakiej jeszcze nigdzie nie widziałem. Dwie trzecie bloku tworzącego jedną całość, po pięć pięter a jedna trzecia 8 pięter z zupełnie oderwaną koncepcją. Dziwacznie to będzie wyglądać z zewnątrz.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.